Smart shopping to inaczej inteligentne zakupy. Inteligentne, czyli jakie? Określenia zwykło się używać w stosunku do klientów, którzy kupując wykorzystują rozwiązania i narzędzia, aby kupować szybciej, taniej i… sprytniej! To wszelkie porównywarki cen, programy lojalnościowe, rabaty, aplikacje zakupowe, idea wspólnych zakupów. Słowem – to, co pozwala zaoszczędzić.

Kupony rabatowe

Kody rabatowe, zwane czasem kuponami rabatowymi, to specjalna zniżki (rabat) oferowana przez sklepy internetowe przez czas trwania promocji. Sklepy za pośrednictwem specjalnych serwisów przekazują zainteresowanym klientom specjalny kupon rabatowy na wybrane produkty, który należy wpisać na stronie podczas składania zamówienia, aby kupić coś w niższych cenach. Kupony rabatowe to świetny sposób, aby zaoszczędzić nawet do kilkunastu procent ceny końcowej lub otrzymać gratis bądź darmową dostawę. Sprawdź, czy Twoje ulubione sklepy korzystają z kodów rabatowych. Często rabaty działają na produkty nieprzecenione, albo mogą być realizowane dopiero przy kolejnym zamówieniu, abyś mógł ponownie zrobić zakupy.

W aplikacji mobilnej ulubionego sklepu często można sprawdzić aktualne promocje i upolować fajne rzeczy w promocyjnych cenach. Kupuj taniej i nie przepłacaj! Skorzystaj z aktualnych rabatów tutaj: https://www.bravokupony.pl/smart-shopper-index. Znajdziesz tam popularne sklepy, w których kupisz ulubione produkty w niższej cenie. Wystarczy wejść w powyższy link i wybrać stronę sklepu oraz sprawdzić kod zniżkowy. Nie zwlekaj i wykorzystaj okazję na tańsze zakupy! Kupuj produkty o obniżonych cenach i korzystaj z nowych promocji, które stale pojawiają się na stronie rabatowej. Nie przegap okazji. Rabaty działają także na nieprzecenione produkty, a czasami do finalizacji zamówienia w zakupach online potrzebna jest minimalna wartość zamówienia. Aktualnie trwa smart week, gdzie możesz zrobić pierwsze zakupy w niskich cenach, więc możesz zaoszczędzić naprawdę sporo i nie kupować w pełnej cenie. Dla nowych klientów czekają dodatkowe bonusy.

Smart Shopping w innych krajach – ranking

Według najnowszego badania Smart Shopper Indeks, Francuzi mają smart shopping we krwi i prowadzą w rankingu badania pod względem wnikliwych zachowań konsumenckich (421 punktów). Co więcej, francuskie gospodarstwa domowe, są na trzecim miejscu zaraz po Niemczech oraz Holandii, pod względem skłonności do oszczędności oraz niskich wydatków. Na drugim miejscu znajduje się Irlandia (321 punktów sondażowych), gdzie konsumenci wydają mało i rozsądnie kalkulują wydatki, zwłaszcza te podstawowe, takie jak np. jedzenie.

Polska została sklasyfikowana na ostatnim miejscu rankingu Smart Shopper Index. Spośród 25-ciu krajów OECD, które zostały przeanalizowane w badaniu, Polska wypada na bladym końcu.

Tylko 61% Polaków przyznaje się, że rozsądnie rozważa każdy zakup i kalkuluje za i przeciw, tak aby oszczędzić jak najwięcej. Klasyfikuje to Polskę na samym końcu rankingu smart shopping, podczas gdy reszta krajów OECD kombinuje i sprawdza ceny oraz oferty rabatowe przed dokonaniem zakupu.

Polskie skłonności do wydawania na prawo i lewo znajdują również odzwierciedlenie w internecie. Polacy są na przedostatnim miejscu w rankingu Smart Shopping Index pod względem “buszowania” w internecie i używania wyszukiwarki Google w celu znalezienia porad online na temat jak oszczędzać. Według sondażu, miesięcznie jedynie 7 milionów Polaków przegląda internet wpisując w wyszukiwarkach internetowych, hasła, które pozwalają im zaoszczędzić. Wyniki te odzwierciedlają niskie zainteresowanie zniżkami, kodami promocyjnymi czy też ofertami rabatowymi. To ponad 4 razy mniej wyszukiwań w Google niż Francuzi czy Brytyjczycy w ciągu całego miesiąca.

undefined

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz