Hobby i podróże

Gdzie się wybrać na urlop w zimie?

Napisany przez dawkawiedzy

Ferie już zbliżają się coraz większymi krokami. Czy masz już pomysł, jak spędzi ten czas we dwoje, z rodziną czy ze znajomymi? W Polsce jest wiele atrakcji turystycznych, które świetnie nadają się na zimowy wypoczynek. W niniejszym poradniku przedstawiamy pomysły na ferie zimowe.

Zimowe szaleństwa

Polska położona jest w strefie klimatycznej, która pozwala nam zorganizować urlop w zimie. I to jest naszym wielkim atutem, w lecie możemy wylegiwać się w słońcu, a w zimie cieszyć się śniegiem. Podczas ferii zimowych pionierami stają się szaleństwa na śniegu. Chodzi głównie o narty, sanki, łyżwy i inne. Wiele firm specjalizuje się w organizowaniu urlopów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można wykupić sobie turnus narciarski, w którym zapewniony mamy pobyt, wyżywienie, niezbędny sprzęt narciarski i ubezpieczenie. Na takim turnusie nasze dziecko może nauczyć się samodzielnie jeździć a nartach (trener jest zazwyczaj w cenie turnusu). W ten sposób zorganizujemy dziecku czas, a także połączymy przyjemne z pożytecznym. Warto pamiętać, że im mniejsze dziecko, to tym szybciej nauczy się jeździć na nartach.

Jakie miejsca w Polsce podczas ferii zimowych są atrakcyjne turystycznie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci?

W związku ze sportami zimowymi przede wszystkim tereny górskie. Proponuję, jako pierwsze miejsce wybrać Karpacz. Idealny nie tylko do jazdy na nartach, ale także dla wielu sportów zimowych. Panują tutaj świetne warunki turystyczne. Można tutaj jeździć na łyżwach, saneczkami wyruszyć na specjalny tor saneczkowy. Zlokalizowany jest tutaj także alpejski tor bobslejowy. Ukojenie i wyciszenie znajdziemy podczas spacerów w Karkonoszach.

Świetnym miejscem na urlop w zimie jest Zakopane. Mówi się, że jest to zimowa stolica Polski…

Atrakcji jest wiele i nie tylko dla zwolenników jazdy na nartach. Często organizowany jest tutaj kulig z zaprzęgiem końskim, a nawet psim. Skutery zimowe są dla osób lubiących mocniejsze wrażenie. Kolejka na Kasprowy Wierch i Gubałówkę pozwoli nam podziwiać niezapomniane widoki zimowych Tatr. Wyciszenie znajdziemy w Aquaparku.

Zakopane jest bardzo rozwinięte turystycznie. Zlokalizowanych jest w tym miejscu wiele knajp, barów, restauracji. Posmakować można regionalnego jedzenia, rozkoszując się góralską muzyką śpiewaną na żywo. Niedaleko Zakopanego znajduje się Bukowina Tatrzańska, które oferuje stok narciarski oraz kompleks term, basenów, grota solna, sauny, Wellnes & Spa. Podzielonych jest na kilka stref – każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach polecamy Krynicę Zdrój…

Świetne miejsce dla osób kochających piesze wędrówki. Szlaków jest wiele i są różne (zależą od stopnia trudności i ilości czasu). Niewątpliwie, atrakcją turystyczną jest wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką.

Lubiących historię i zabytki zachęcamy do zwiedzania Sandomierza. Miasto to nazywane jest „Rzymem Polski”. Średniowieczny zamek, ratusz, kamienice, kościoły i cudowny rynek to tylko parę atrakcji. Miasto jest malownicze i warto go odwiedzić.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz