Hobby i podróże

Top 10 najlepszych gier na PS4

Napisany przez dawkawiedzy

Jakie są najepsze gry na PS4? Które cieszą się najlepszymi opiniami graczy i po jakie najczęściej sięgają miłośnicy PlayStation 4? Jest ich wiele, jednak nie każda zasługuje na miano jednej z lepszych. Zobacz, które znalazły się w TOP10!

Gry na PS4 – TOP10

10. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a

Nathan Drake to awanturnik i poszukiwacz skarbów. Gracze ponownie mają okazję przeżyć przygodę ze słynnym bohaterem, który trafnie komentuje sytuacje głosem… Jarosława Boberka. W pierwszej części udaje się on na wyprawę, by odnaleźć skarb swojego przodka. W drugiej – stara się zdobyć Klejnot Cintamani, a trzeciej… Sprawdźcie sami!

9. Persona 5

Ta pozycja opowiada o grupie niesfornych licealistów, którzy prowadzą podwójne życie. Za dnia – zwykli uczniowie, a poza zajęciami przeżywają nadzwyczajne przygody. Bohaterowie uświadamiają sobie też, że ludzie musza nosić maski, by móc pomagać osobom potrzebującym.

8. Final Fanstasy XV

Po nieco rozczarowującym Final Fantasy XIII i XIV, piętnasta część wchodzi na nowy poziom. Najważniejszym elementem gry jest czwórka bohaterów, którzy rozmawiają ze sobą, żartują i oczywiście wykonują zadania. Gracze spędzają z nimi czas, biwakując z innymi, jeżdżąc autami czy wchodzą z interakcje z bohaterami.

7. Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey to dziesiąta już część serii sandboksowych. Gra rozpoczyna się w 431 roku przed naszą erą. Trwa konflikt pomiędzy Spartą a Atenami. Gracze mają do wybory dwie postaci – Kassandrę lub Aleksiosa, wnuki słynnego króla Leonidasa, którego znamy również z podręczników do historii. Bohaterowie zarabiają jako najemnicy, jednak gra rozpoczyna się w momencie podjęcia się przez postać niebezpiecznego zlecenia…

6. Red Dead Redemption II

Gracze przenoszą się do roku 1899 roku, do Ameryki. Końcówka ery dzikiego zachodu. Po napadzie, Arthur Morgan i gang Van der Linde muszą uciekać przed łowcami nagród. Są zmuszeni do kradzieży i walk, aby przetrwać.

5. Spider-Man

Najnowszy Spider-Man to połączenie sił Marvela i Insomniac Games. Peter Parker – jak już wiadomo z niezliczonych filmów i gier – walczy z nowojorskimi przestępcami, a przy okazji stara się pogodzić życie osobiste z bezpieczeństwem milionów mieszkańców Nowego Jorku.

4. Fortnite

Fortnite opiera się na rozgrywce typu multiplayer. Drużyny składające się z maksymalnie czterech graczy, którzy mają za zadanie odkrywać świat, gromadzić zasoby i współpracować, aby zbudować potężne forty. Jednym słowem – trzeba robić wszystko, aby przetrwać.

3. Battlefield V

Najniższe miejsce na podium zajmuje Battlefield V. Akcja pierwszoosobowej strzelanki dzieje się w trakcie II wojny światowej. Jedną z bohaterów jest Norweżka, która walczy z niemieckim okupantem. Gra ta po raz pierwszy oferuje rozgrywkę battle royale oraz między innymi różne tryby multiplayer.

2. Final Fantasy XII The Zodiac Age

Świat Ivalic. Główny bohater, 17-letni, osierocony Vaan jest drobnym złodziejaszkiem, który chciałby zostać w przyszłości powietrznym piratem. Los chce, by poznał Ashe, księżniczkę dowodzącą ruchem oporu i piratów próbujących – podobnie jak on – okraść zarządcę miasta. Vaan wyrusza w długą podróż…

1. Grand Theft Auto V

Niekwestionowanym numerem jeden jest oczywiście GTA V! Los Santos ponownie odkrywa przed graczami swoje ulice oraz wiejskie okolice. Główny bohater, podobnie jak w poprzednich częściach, musi wykonywać powierzone mu zadania, rozrabiać, zarobić pieniądze i… rozbijać się brykami, uciekając przy okazji przed policją. GTA V ponownie podbija serca graczy.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz