Hel – widok z lotu ptaka na miejskie zabudowania i apartamenty nad morzemWydaje Ci się, że w sezonie zimowym nad polskim morzem nie ma co robić i trudno nawet o noclegi? Hel pod tym względem naprawdę Cię zaskoczy! To miasto, które zauroczy Cię niezależnie od pory roku, a jego usytuowanie na krańcu Półwyspu Helskiego dodaje mu jeszcze magii i uroku. Nie trać więc czasu i rezerwuj apartament nad morzem. Noclegi w Helu to świetna baza wypadowa!

Hen, hen, daleko – to tam właśnie jest Hel. Mówi się, że jest to początek Polski (oczywiście przy założeniu, że skończyć chcemy na Zachodzie). Bezsprzecznie można też uznać, że miasteczko to ma swój niepowtarzalny klimat, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście w lecie cały Półwysep Helski ma tę niezaprzeczalną zaletę, że umożliwia kąpiel zarówno w zatoce, jak i w wodach otwartego morza. Jednak także w chłodniejsze miesiące (bądź gdy wakacje nie rozpieszczają nas piękną pogodą) oferuje wiele atrakcji, które pozwolą doskonale spędzić czas i nacieszyć się zachwycającymi widokami.

Wspaniałe atrakcje, wygodne nocowanie – Hel

Nie musisz nam wierzyć na słowo. Wystarczy wyszukać ofertę „Hel noclegi”, wybrać apartament odpowiadający Twoim oczekiwaniom – i już zaczynasz najprzyjemniejsze, czyli planowanie, co możesz zobaczyć. Jeśli jedziesz w czasie, który nie sprzyja kąpielom (a przynajmniej Twoim zdaniem nie sprzyja – bo zjawisko tzw. morsowania staje się w Polsce coraz powszechniejsze!), nie rezygnuj z wypadów na plażę. Zmrożony, chrzęszczący pod butami piasek, chłodna bryza od morza i – last but not least – brak tłumów to coś, czego trzeba doświadczyć samemu. Zimowe nadmorskie pejzaże budzą bowiem prawdziwy zachwyt, szczególnie na tak pięknej plaży jak ta na Cyplu Helskim.

Poza tym warto pamiętać, że cała Mierzeja Helska to dawne tereny zmilitaryzowane. To tu mieścił się tzw. Rejon Umocniony Hel. Znajdujący się w jego ramach port do dziś stanowi jedną z baz Marynarki Wojennej. Duża część dawnej infrastruktury wojskowej jest natomiast dostępna do zwiedzania – i to stanowi niebywałą atrakcję tych rejonów. Do odkrycia masz cały szlak fortyfikacji, bunkrów oraz baz. W niektórych z nich mieszczą się małe muzea czy galerie, które przybliżają historię tych miejsc. Spora część fortyfikacji jest w pełni otwarta dla zwiedzających i dostępna przez cały rok. Naprawdę warto to zobaczyć i liznąć historii w tak atrakcyjnym wydaniu!

Fokarium Hel, latarnia morska, muzeum rybołówstwa

Jeśli Hel – to także słynne fokarium. I bynajmniej nie jest to atrakcja wyłącznie dla rodzin z dziećmi. Dorośli bowiem bawią się tu równie doskonale – w zasadzie… jak dzieci! Fokarium stanowi miejsce, w którym prowadzi się badania nad życiem tych uroczych zwierząt i edukuje na ich temat. Ponadto działa tu „szpitalik” dla fok. Ranne czy chore okazy są tu doprowadzane do pełni sił – a potem wypuszczane do naturalnego środowiska. To właśnie dzięki temu możesz uczestniczyć w pokazach karmienia fok. Cieszą się one zazwyczaj ogromnym zainteresowaniem, ale gdy odwiedzisz fokarium w chłodniejszym sezonie – bez problemu dostaniesz się na doskonałe pozycje obserwacyjne!

Warta odwiedzenia jest też Latarnia Morska Hel. Ma ona wysokość około 40 metrów, a na jej szczycie znajduje się taras, z którego można podziwiać malowniczą okolicę. Innym atrakcyjnym punktem widokowym jest wieża kościelna, wznosząca się na terenie Muzeum Rybołówstwa. Jego budynek położony jest w centrum Helu i można tam zwiedzić także interesujący skansen dawnych łodzi rybackich.

Oczywiście należy pamiętać, że dostęp do obiektów turystycznych może podlegać obecnie pewnym ograniczeniom, wprowadzanym na różnych etapach rozwoju pandemii koronawirusa. Sytuacja jest dynamiczna, więc warto zawsze się upewnić, czy dane miejsce pozostaje otwarte dla turystów. Ze względu na pandemię dobrze jest też sprawdzić, czy miejsce noclegowe, które wybierzesz – np. apartamenty dostępne w ofercie Sun & Snow – spełnia odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Apartamenty Hel – Twoja baza do zwiedzania Mierzei Helskiej

Apartamenty nad morzem stanowią również świetną bazę wypadową do odkrywania okolicznych atrakcji. Jeśli znajdziesz nocleg w Helu, masz szansę swobodnie poznawać całą mierzeję, a także np. leżące u jej nasady Władysławowo. Po półwyspie możesz się przemieszczać samochodem lub pociągiem, a dla chętnych – także rowerem czy na piechotę. W niedalekiej odległości od Helu znajdziesz takie ciekawe miejscowości jak Jurata, Jastarnia, Kuźnica czy Chałupy.

Jeżeli odwiedzisz je poza sezonem, poznasz ich zupełnie inne oblicze – spokojniejsze, nie tak zatłoczone jak w okresie wakacyjnym, a jednocześnie wciąż bogate w atrakcje i ciekawe miejsca do zobaczenia. Odkrywaj więc polskie wybrzeże nie tylko latem. Przekonaj się, że ma ono wiele do zaoferowania o każdej porze roku – i zawsze prezentuje się po prostu pięknie!

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz