Dom i wnętrze

Idealna lodówka do zabudowy

Napisany przez dawkawiedzy

Kupno nowego mieszkania często niesie ze sobą kupno nowych sprzętów. Dzieje się tak, ponieważ sprzęty z roku na rok stają się nowocześniejsze. Szukamy zazwyczaj sprzętów pod zabudowę – zmywarki, lodówki, piekarnika, czy mikrofalówki. Wbrew pozorom najtrudniej wybrać lodówkę…

Jak wybrać lodówkę do zabudowy?

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz lodówek, jednak ich zasadniczą różnicę możemy zobaczyć w wymiarach. Producenci oferują lodówki w wysokości od około 90 centymetrów do około 190 centymetrów oraz szerokości od około 55 centymetrów do do około 62 centymetrów. Są to wymiary bardzo zbliżone do wymiarów lodówek wolnostojących, ale lodówka do zabudowy będzie minimalnie mniejsza. Dlaczego? Ponieważ musi się zmieścić w stelaż mebli kuchennych, do których nie może ściśle przylegać. Wynika to z potrzeby odpowiedniej cyrkulacji powietrza, która potrzebna jest do nienagannej pracy lodówki.Energooszczędność lodówek

Kolejnym aspektem jest energooszczędność. zastanówmy się jak wybrać lodówkę żeby była energooszczędna Na rynku możemy kupić lodówki w klasach: D, C, B, A, A+, A++ oraz A+++. Co to oznacza? Im literka dalej w alfabecie tym lodówka więcej pobiera energii. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kupno lodówki, która ma przynajmniej jeden plus przy literce „A”. Dodatkowym pozytywnym aspektem będzie to, iż lodówki o wyższej klasie energooszczędnej zazwyczaj mają dodatkowe funkcje, na przykład: no frost, dzięki któremu nie będziemy mieli szronu w lodówce.

Wygląd

Kolejna rzeczą jest wygląd lodówki. Często zastanawiamy się jaką lodówkę kupić żeby była po prostu ładna. Wybierając lodówkę do zabudowy problem zostaje rozwiązany – aspekty estetyczne zapewnią meble kuchenne.

Decydując się na zakup lodówki do zabudowy należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, bez których wybór może okazać się mało trafny i rozpoczną się problemy z pracą lodówki. Niewątpliwym jest to, że lodówka do zabudowy to modny sprzęt – łatwo można ją „ukryć” przy otwartej kuchni. A jaką lodówkę kupić to już indywidualna sprawa.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz