Technologie

Porównanie PS4 Pro i Xbox One S

Napisany przez dawkawiedzy

Szeroko rozumiana rozrywka elektroniczna, z grami na czele, dawno już przestała być tyko niszową zabawą, kierowaną raczej do młodszego odbiorcy. Współczesne gry to małe dzieła sztuki, z dopracowaną w najmniejszych detalach oprawą i wciągającą fabułą, która potrafi wciągnąć na długie godziny.

 

Jaką konsolę kupić?

Rynek jest ostatnio bardzo łaskawy dla wszystkich graczy – oto bowiem na na dzień dzisiejszy, na krótko przed premierą Xboxa Scorpio mamy dwóch dużych graczy, który walczą o palmę pierwszeństwa i najwyższy stopień podium w tej dziedzinie. Panie i Panowie, Gamerzy i Gamerki – czas na pojedynek PS4 Pro vs Xbox One S, czyli porównanie konsol do gier, które od lat, kolejnymi generacjami, walczą o serca graczy.

PS4 Pro to unowocześniona i nieco odświeżona wersja flagowego produktu japońskiego giganta. W stosunku do wersji podstawowej, główną i najważniejszą zmianą jest poprawa rozdzielczości i wydajności grafiki w grach. Produkt Sony oferuje natywne wsparcie gier 4K oraz możliwość odtwarzania filmów z Netflix czy YouTube w tej rozdzielczości. Trzeba pamiętać jednak, że urządzenie nie jest wyposażone w napęd Blu-ray UHD, zatem jedyna możliwość aby w rzeczywistości raczyć się 4K to pobranie materiałów z sieci.
Odpowiedź Microsoftu

W skrócie, Xbox One S to odchudzona i pomniejszona wersja Xboxa One. Model ten jest o 40% mniejszy od wersji podstawowej, dużą zaletą jest także wbudowany zasilacz. Konsola nie wspiera 4K, oferuje za to odpowiednie renderowanie i skalowanie Full HD. Ogromnym plusem jest za to wbudowany odtwarzacz Blue-ray.

Pod względem wydajności, lepiej prezentuje się produkt Sony. Znajdziemy tu ośmiordzeniowy AMD Jaguar x86-64 (2.1GHz) podczas gdy produkt Microsoftu to 'tylko’ AMD Jaguar o taktowaniu 1.75 GHz (także ośmiordzeniowy). Jeżeli więc zależy nam na wydajności, powinniśmy zdecydować się na PSa. Jest on jednak nieco droższy od swojego konkurenta.
O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz