Urządzenie przedpokoju spędza sen z powiek wielu osobom. W końcu przestrzeń w holu jest niewielka, co ogranicza możliwości aranżacyjne. Jak umeblować przedpokój, aby był zgrabny i przestronny, a zarazem funkcjonalny? I jakie meble do przedpokoju warto wybrać? Dziś podpowiadamy!

Jak umeblować przedpokój, aby był zgrabny i przestronny, a zarazem funkcjonalny?

Meble do przedpokoju to niewątpliwie najważniejszy element wyposażenia każdego korytarza. Pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. W nich trzymamy okrycia wierzchnie, obuwie wszystkich domowników oraz gości. Bardzo często przechowujemy w nich również inne przedmioty np. deskę do prasowania czy odkurzacz. Czym kierować się przy ich wyborze? Przede wszystkim:

Dopasuj meble do rozmiarów pomieszczenia. Jeżeli w  korytarzu jest sporo wolnej przestrzeni, urządzenie będzie nieco łatwiejsze. Można pokusić się o designerski zestaw mebli, który składa się z kilku pojedynczych elementów m.in. komody, szafy, wieszaków, siedziska i lustra. W przedpokojach o mniejszych gabarytach zadbaj oto, aby maksymalnie zapełnić przestrzeń, ale jednocześnie nie zagradzać. Pamiętaj, aby zachować miejsce na swobodne ubieranie i rozbieranie się.

Dobierz meble do przedpokoju do indywidualnych potrzeb swoich i domowników.

Wybierz meble, które będą współgrać z aranżacją mieszkania. Meble do przedpokoju pełnią również funkcję designerską. Powinny pasować do stylu, w jakim urządzono inne pomieszczenia oraz wszystkich elementów, które już znajdują się w przedpokoju.

Jakie meble do przedpokoju?

Wybór mebli do przedpokoju to kwestia indywidualna. Zależy przede wszystkim od Twojego gustu, potrzeb, ilości domowników, a także wolnej przestrzeni. W większych pomieszczeniach warto zainwestować w szafkę na buty. To przydatny mebel, który pozwoli uporządkować porozrzucane po całym mieszkaniu buty oraz papcie. Dobrze, aby szafka była z siedziskiem. Zwłaszcza jeśli w domu są dzieci lub osoby starsze. Siedzisko przyda się podczas zakładania czy zdejmowania obuwia. W dużych holach możesz postawić osobne siedzisko w postaci wygodnej pufy. Dostępne są one w niebanalnych wzorach, także będą również pełnić funkcję designerską. Zadbaj również o wieszaki. Jeśli zdecydujesz się na niewielką szafę, dodatkowo postaw w przedpokoju wieszak. Sprawdzi się, gdy przyjdą goście i będą chcieli powiesić swoje kurtki i płaszcze.

Jaka szafa do przedpokoju?

Szafa to jeden z najczęściej wybieranych mebli do przedpokoju. Jej największym atutem jest pojemność, a także mnogość modeli. Dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, z lustrem lub bez, umożliwia wybór każdemu. W niewielkich korytarzach doskonale sprawdzają się wysokie i długie szafy, dzięki którym maksymalnie wykorzystasz wolną przestrzeń. Pomieścisz w niej całoroczne okrycia wierzchnie, a nawet i inne przedmioty, takie jak np. odkurzacz. Wybierz model z lustrem. Nie będziesz musiała kupować wtedy lustra osobno. Pamiętaj jednak, aby szafa miała co najmniej 170 centymetrów, a lustro było na całej wysokości szafy. W ten sposób zmieści się w nim twoja cała sylwetka.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz