Hobby i podróże

Najlepsze kraje na jesienny urlop

urlop w październiku
Napisany przez dawkawiedzy

Koniec lata nie zawsze musi oznaczać pożegnanie z piękną pogodą. Gdy wypada nam urlop w październiku a jesienna aura nie sprzyja wypoczynkowi wystarczy rozejrzeć się po Europie. Oto najlepsze kraje na urlop jesienią.

Aktywny wypoczynek w morzu

Na poszukiwaczy aktywnego wypoczynku czeka Malta. Ta z pozoru niewielka wyspa ma do zaoferowania jedne z najbardziej atrakcyjnych warunków do nurkowania. Do dyspozycji turystów są także nowoczesne korty tenisowe oraz pola golfowe. Na miłośników historii czeka maltańska stolica, La Valletta. To tam znajdują się zarówno megalityczne świątynie sprzed kilku tysięcy lat jak i średniowieczne budowle sakralne.

Wyspy wiecznie zielone

Urlop w październiku nie zawsze musi oznaczać widoku pożółkłych liści. Przekonać się mogą o tym turyści odwiedzający Wyspy Kanaryjskie. Wiosna utrzymująca się przez cały rok i ogromne zróżnicowanie terenu, od plaż ze złotym piaskiem po aktywne wulkany, czynią z Wysp Kanaryjskich idealny kierunek dla niezdecydowanych. Jednego dnia można wypoczywać przy turkusowej lagunie na Teneryfie, a innego zwiedzać księżycowego krajobrazy Lanzarote.

Nowy kierunek – Albania

Po latach wyizolowania Albania staje się coraz bardziej modnym i obleganym kierunkiem. To niewielkie państwo oferuje zarówno malownicze krajobrazy jak i średniowieczne twierdze. Klimat śródziemnomorski sprzyja także lokalnym produktom oraz wszechobecnym owocom morza.

Nie każdemu udaje się zaplanować wakacje w miesiącach letnich. Co więcej nie zawsze urlop jesienią musi kojarzyć się z pluchą, wiatrem i deszczem. Urlop w październiku ma także przewagę cenowa. Po skończonym sezonie wiele ośrodków oferuje swoim gościom zniżki. Także bilety linii lotniczych są znacznie niższe. Ponadto, koniec sezonu często oznacza także spokojniejsze warunki do zwiedzania tych najbardziej zatłoczonych latem miejsc.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz