Marketing i biznes

Praca zdalna dla młodej mamy, czyli jak zarabiać wychowując dziecko

praca w domu
Napisany przez dawkawiedzy

W dobie rozwijającego się internetu i mediów społecznościowych, możliwości zarabiania bez wychodzenia z domu bardzo się rozwinęły. Taka forma pracy może zainteresować szczególnie młode mamy, które chcą poświęcać czas dziecku, ale także zarobić chociaż parę groszy. Jak można zarabiać w domu?

Praca w internecie

Praca zdalna dla młodej mamy może wyglądać różnie w zależności od jej potrzeb i zainteresowań. Jeżeli biegle poruszasz się w mediach społecznościowych, możesz prowadzić komuś odpłatnie np. fanpage firmy na facebooku. Te mamy, które świetnie znają język polski, mogą zainteresować się copywritingiem – to pisanie tekstów na zlecenie.

Obecnie na takie treści jest spore zapotrzebowanie. Wszechstronne i zdolne kobiety mogą śmiało zostać wirtualnymi asystentkami. To stosunkowo nowy zawód, który prężnie się rozwija. Jako asystentka możesz mieć przeróżne zadania – robisz research na dany temat, tworzysz bazy danych, kontaktujesz się mailowo z klientami.


Możesz przenieść gabinet do internetu

Jeżeli masz konkretny zawód i wykształcenie, nie musisz z tego rezygnować na czas wychowywania malucha – wiele prac można aktualnie przenieść do internetu. Możesz prowadzić konsultacje dietetyczne online, udzielać komuś korepetycji, robić tłumaczenia tekstów… A nawet prowadzić terapię przez skype, jeśli jesteś psychoterapeutką!

A może rękodzieło?

Jeżeli jednak na co dzień unikasz komputera, są też inne sposoby zarabiania w domu, które ograniczają korzystanie z internetu do minimum. Być może masz zdolności artystyczne – możesz tworzyć w domu rękodzieło, które wystawisz na sprzedaż w internecie. Zaproszenia na uroczystości, bukiety ze słodyczy, ozdobne koszyki na prezent… możliwości jest dużo, a chętnych na takie drobiazgi też nie brakuje.

Praca w domu przy małym dziecku nie jest łatwa. Wymaga dużej podzielności uwagi i siły – dobrze wiemy, jak może zmęczyć opieka nad maluchem. Jest to jednak szansa, aby zarobić dobre pieniądze i zdobywać nowe doświadczenie zawodowe. Być może praca zdalna spodoba Ci się tak bardzo, że już więcej nie wrócisz na etat.


O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz