Hobby i podróże

Prezent dla niemowlaka pod choinkę

Napisany przez dawkawiedzy

Wybór prezentu pod choinkę dla malucha wcale nie jest łatwy. Półki sklepowe przepełnione są zabawkami. Które jednak okażą się najlepsze, a których lepiej unikać? Sprawdźmy, czym kierować się przy wyborze zabawek dla niemowlaka.

Jakie powinny być zabawki?

Zabawki dla niemowlaka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Zdecydowanie, powinno się wybierać jedynie zabawki posiadające certyfikat CE. Zapewnia on gwarancję, że produkt spełnia szereg restrykcyjnych norm dotyczących bezpieczeństwa dla zdrowia i skóry malucha. W kręgu naszego zainteresowania powinny znaleźć się jedynie markowe zabawki. Tanie podróbki bywają barwione szkodliwymi pigmentami. Należy odpowiednio dobrać zabawkę do wieku pod kątem materiału, z jakiego jest wykonana. Dla dzieci do szóstego miesiąca warto wybrać zabawki wykonane z materiałów miękkich. Są one bezpieczne, nawet kiedy dziecko włoży taką zabawkę do ust. Po ukończeniu pół roku, można wybierać dla dziecka zabawki drewniane i plastikowe. W przypadku tych drugich, wybierajmy produkty, które się nie odbarwiają.Kategoria wiekowa

Warto zwrócić uwagę na oznaczenia wiekowe na zabawce. Dzieci do trzech miesięcy zwracają uwagę jedynie na trzy podstawowe bodźce. Słuch, dotyk, wzrok. Zabawki powinny być proste. Najlepiej uwagę malucha zaabsorbują zabawki w kolorach jaskrawych i pastelowych. Z czasem, zakres odbierania bodźców się zwiększa. Po ukończeniu trzeciego miesiąca dobrym pomysłem na prezent będzie mata edukacyjna. Po ukończeniu pół roku dobrze sprawdzą się gryzaki i grzechotki.

Zabawki Skip Hop

Dobry pomysłem na prezent dla niemowlaka są zabawki Skip Hop. To wiodący amerykański producent w pełni bezpiecznych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Firma została założona przez rodziców, którzy doskonale znają i rozumieją potrzeby maluchów i ich opiekunów. Świetnym pomysłem okaże się przenośna lampka z projektorem w kształcie sowy. Niemowlaki zwracają uwagę na cienie zmieniające się na ścianie po użyciu projektorów. Dobrym pomysłem jest interaktywna mata edukacyjna z olbrzymią ilością efektów świetlnych. Rodzicom do gustu przypadają również zabawki Skip Hop typu 2 w 1, stanowiące cymbały na kółkach.

Polecamy również gry planszowe dla dzieci
O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz