Elektroniczne akcesoria powoli zastępują klasyczne produkty w naszym życiu. Dobrym przykładem są tutaj smartwatche, które są coraz częściej zakładane na nadgarstek kosztem analogowych zegarków. Nie ma się co dziwić – oferują one mnóstwo przydatnych funkcji, które docenią zarówno osoby aktywne, jak i fani gadżetów. Kto powinien zainteresować się elektronicznymi zegarkami? Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha?

Czym są smartwatche?

Na rynku mamy do wyboru ogromny wybór modeli elektrycznych zegarków. Możemy na przykład zdecydować się na zakup smartwatcha ze zmiennymi tarczami, który będzie wyświetlał klasyczne wskazówki. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Smartwatch jest inteligentnym zegarkiem, który współpracuje ze smartfonem. Stanowi on nie tylko klasyczny czasomierz, lecz monitor aktywności oraz może zastępować wiele urządzeń, w tym telefon. Elektroniczny wyświetlacz, który posiadają te inteligentne zegarki, pozwala wyświetlać powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-ach, czy wiadomościach z mediów społecznościowych. Za pomocą zaawansowanych modeli możemy zapłacić w sklepie, odebrać połączenie czy sprawdzić wyniki aktywności w ciągu dnia, a nawet zbadać puls. Urządzenia te działają zazwyczaj na 3 systemach operacyjnych. Jest to Android, WatchOS lub Tizen.

Dla kogo przeznaczone są smartwatche?

Należy nadmienić, że aby zapewnić sprawne działanie smartwatcha musi być on kompatybilny ze smartfonem. Wiemy już, do czego służą smartwatche. Inteligentny zegarek pozwala szybciej i lepiej prezentować treści zawarte w smartfonie. Jest to urządzenie, za pomocą którego możesz wyłączyć i włączyć różne funkcje. Elektroniczny zegarek szczególnie przydatny jest w takich dziedzinach jak sport i rekreacja. Dla kogo więc przeznaczone są te proponowane produkty?

Otóż przede wszystkim jest to bardzo dobry wybór dla sportowców. Jest to sprzęt, który zdecydowanie przyda się wszystkim tym, którzy regularnie uprawiają różnego rodzaju dyscypliny sportowe. Smartwatche są świetnymi urządzeniami, które umożliwiają dokładne pomiary parametrów aktywności fizycznej. Kluczowymi kwestiami, jeżeli chcemy wykorzystywać inteligentny zegarek przede wszystkim do monitorowanie aktywności fizycznej, są: pomiar tętna, ciśnienie krwi, spalone kalorie, bluetooth wodoszczelność, która zapewni bezpieczne działanie. Ważne jest, aby zegarek posiadał GPS, najlepiej z bazą map oraz nawigacją.

Kolejną grupą odbiorców są miłośnicy nowoczesnych gadżetów. Kto z nas nie lubi pochwalić się innowacyjnym rozwiązaniem przed znajomymi lub rodzinom. Uwielbiamy akcesoria, które ułatwiają nam życie. Smartwatche przydadzą się więc nie tylko zapalonym sportowcom, lecz wszystkim tym, którzy lubią nowoczesne rozwiązania. W takim przypadku zwróć uwagę czy te małe komputery posiadają funkcje jak płatności zbliżeniowe, sterowanie muzyką, monitorowanie snu, czy obsługę powiadomień.

Smartwatch – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wybór tego typu urządzeń na rynku jest bardzo szeroki. Warto zapoznać się z najważniejszymi cechami smartfonów, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najlepszy model. Przede wszystkim chodzi tu o iOS komunikacja bluetooth wodoszczelność. Warto, aby urządzenie było kompatybilne z naszym telefonem, co zapewni jego prawidłowe działanie. Najlepsze modele smatwatchy znajdziesz na: https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartwatche.html.

Komunikacja

W przypadku komunikacji mamy kilka możliwości. Możemy zakupić sprzęt, który będzie pełnił rolę zestawu głośnomówiącego. Decydując się na model z możliwością włożenia karty SIM, będziemy mogli wykonywać połączenia prosto z zegarka. Nie będziemy musieli w tym celu wyciągać smartfona z kieszeni, a nawet mieć go ze sobą. Zaawansowane smartwatche pozwalają także na odpisywanie na wiadomości za pomocą funkcji dyktowania tekstu.

Szczelność

Najpopularniejsze modele posiadają wodoszczelność i pyłoszczelność na poziomie IP 67 lub IP 68. Z powodzeniem użyjemy takiego modelu podczas deszczu czy pływania. Dobrym wyborem będzie sprzęt wykonany z aluminium. Będzie on znacznie bardziej wytrzymały na uszkodzenia.

Czas pracy na baterii

Dobre urządzenie będzie działało co najmniej kilka dni na jednym ładowaniu. Czas pracy zależy głównie od pojemności baterii i stopnia używania w ciągu dnia. Ważny jest także typ i wielkość wyświetlacza. Duży, kolorowy ekran LCD będzie zapewniał wysoką jakość obrazu, lecz będzie potrzebował także dużo energii.

Dodatkowe funkcje

Inteligentne urządzenia o dużej funkcjonalności posiadają wiele przydatnych narzędzi. To między innymi wysokiej jakości łączność, pulsometr, jakość snu, krokomierz itp. Kryterium wyboru powinno opierać się o nasze indywidualne potrzeby i wymagania. Większość urządzeń posiada możliwość monitorowania przebytego dystansu, liczby kroków czy spalonych kalorii. Zaawansowane modele posiadają pulsometr czy czujnik światła.

Smartwatch a smartbandy – czym się różni inteligentny zegarek czy opaska sportowa?

Opaska sportowa przede wszystkim mierzy aktywność w postaci tętna oraz liczby wykonanych kroków. Wyniki możemy zobaczyć na dedykowanej aplikacji na smartfonie. Niektóre opaski sportowe wyświetlają także powiadomienia z telefonu. Opaska monitorująca daje nieco mniejsze możliwości niż smartwatch. Smartbandy do pełni funkcjonalności potrzebują tablety smartfony. Cechują się jednak zazwyczaj sporo niższą ceną.

Dlaczego warto zdecydować się na smartwatch?

Wybór tego typu urządzenia niesie ze sobą wiele korzyści. Wybierając odpowiedni model dopasowany do własnych potrzeb i preferencji, jest gwarantem udanego zakupu i zadowolenia z użytkowania. Nie jest to jedynie zbędny gadżet. Dzięki inteligentnemu zegarkowi możemy stale podpatrywać swoją aktywność fizyczną, realizować płatności w sklepie, a nawet wykonywać połączenia. Jest oto wiec urządzenie, które pomoże nam w codziennym życiu.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz