Noclegi Ustroń – widok ze szczytu RównicySzukasz spokojnej miejscowości wypoczynkowej, gdzie odetchniesz, znajdziesz atrakcje dla dorosłych i dzieci, a do tego zachwycisz się widokami? Wybierz Ustroń! Szlaki górskie, park rozrywki, dogodny dojazd i klimat uzdrowiska… Czego chcieć więcej? Nie wahaj się i zarezerwuj apartament Ustroń w najbliższym wolnym terminie!

Ustroń – centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca, gdzie odpoczniesz całą rodziną, nie mogłeś lepiej trafić. Położony w Beskidzie Śląskim Ustroń Zdrój to miejsce, w którym zadbano i o dorosłych, i o dzieci. Rozrywki dla rodziny znajdziesz na terenie całej gminy. W uzdrowisku przez lata odbywały się – i dalej odbywają – turnusy rehabilitacyjne dla najmłodszych, stąd słuszne przekonanie, że właśnie im należy się szeroka gama atrakcji.

Najpopularniejszym miejscem, w pobliżu apartamentów Ustroń, gdzie możesz zabrać dzieci, jest Leśny Park Niespodzianek. W naturalnych warunkach można tu oglądać zwierzęta występujące w Beskidach. Muflony, jelenie, sarny i wiele gatunków ptaków to tylko część gatunków, które zasiedlają to miejsce. Dla najmłodszych przygotowano także plac zabaw oraz bajkową aleję, a dla wszystkich – ścieżki edukacyjne i zachwycające pokazy lotów drapieżników.

Starszym dzieciom, ale też młodzieży i dorosłym polecamy odrobinę ruchu i wybór podstawowej atrakcji w mieście Ustroń – gór. Na jednej z nich, Równicy, znajduje się park linowy. W przepięknych okolicznościach przyrody, zaledwie kawałek od Ustronia Centrum można sprawdzić swoją zręczność, odwagę i powalczyć z lękiem wysokości. Organizatorzy przygotowali ścieżki dopasowane do różnego wieku uczestników i różnego poziomu zaawansowania. Zadbano także o to, by wszyscy zdrowo i bezpiecznie przeszli przez przygotowany tor i wrócili do swoich pokojów Ustroń. Każdy gość dostaje sprzęt gwarantujący bezpieczeństwo i bierze udział w krótkim szkoleniu.

Noclegi Ustroń: miejsce aktywności

Czym jeszcze może poszczycić się Ustroń? Szlaki w górach to oczywisty must have wizyty w tym mieście. Trasy nie są szczególnie wymagające, dlatego wystarczy wziąć ze sobą porządne buty, nakrycie głowy, coś do picia – i ruszyć na wycieczkę, opuszczając na czas dnia apartament Ustroń. Centrum miasta jest doskonale oznaczone, bez trudu znajdziesz wyjście na szlak, który Cię interesuje. Szczególnie polecamy wspomnianą już Równicę – wiele osób podjeżdża na specyficzny, płaski szczyt samochodem, ale wejście leśnymi dróżkami jest dużo przyjemniejsze. A po wysiłku warto uzupełnić kalorie w schronisku lub którejś z karczm działających na wierchu.

Niedaleko noclegu Ustroń znajduje się także drugi cel wielu pieszych wycieczek – Czantoria. Z Ustronia Centrum prowadzą tam trzy szlaki i wszystkie gwarantują wspaniałe widoki na trasie oraz – przede wszystkim – na szczycie. Alternatywną możliwością dostania się na Czantorię jest wjazd kolejką krzesełkową z Ustronia Polany. Po dotarciu do celu można posilić się w schronisku, przekroczyć granicę z Czechami, zobaczyć główny wododział Polski, czyli granicę między zlewiskami Wisły i Odry, wreszcie – wejść na wieżę widokową i do repertuaru pięknych widoków kojarzących się z Ustroniem Zdrój i noclegami w górach dołożyć kolejne.

Ustroń: centrum miasta zaprasza!

Turyści, którzy decydują się na noclegi w górach często skupiają się na atrakcjach związanych z turystyką górską, a zapominają o tym, że same miasteczka też mają wiele do zaoferowania. Dlatego podczas szukania pokojów Ustroń, zwróć uwagę na także na te usytuowane w pobliżu Ustronia Centrum. Jeśli zależy Ci na bezpiecznym urlopie, wybierz wynajem apartamentów w górach z Sun & Snow, firmą, która dba o to, by przestrzegane były wszystkie zasady reżimu sanitarnego.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz