Technologie

Co sprawia, że popularność tabletów w firmach rośnie?

Napisany przez dawkawiedzy

Coraz więcej osób z naszego otoczenia staje się posiadaczami tabletów. Jak wynika z prognoz firmy badawczej NPD DisplaySearch, w bieżącym roku światowa sprzedaż tabletów osiągnie blisko 364 mln sztuk. Jest to imponujący wynik również z tego względu, że sprzedaż notebooków oraz ultrabooków wyniesie tylko 177 mln sztuk. Co więcej, analitycy przewidują, że w przyszłych latach tablety będą jeszcze popularniejsze, a na dowód tego podają wyliczenia – do końca 2017 roku będzie sprzedanych aż 589 mln tego rodzaju urządzeń! Nic więc dziwnego, że myślimy o korzystaniu z tabletów także w pracy. Sprawdźmy więc, dlaczego tablety odegrają istotną rolę w biznesie.

 

Maksimum funkcjonalności w codziennej pracy

Tablety pozytywnie wyróżniają się na tle innych urządzeń biznesowych pod względem funkcjonalności. Przy ich użyciu możemy na przykład w każdym miejscu i o każdej porze przeglądać ważne dokumenty czy odbierać i odpisywać na maile służbowe. Tablet pozwala także na edycję prezentacji multimedialnych, a nawet komunikację ze współpracownikami. Co najważniejsze, wszystko to odbywa się tak wygodnie, jak na tradycyjnym komputerze czy laptopie. Walorem tabletu jest nieduża waga, a także poręczne wymiary, dzięki czemu bez problemu zmieści się do aktówki z dokumentami lub torebki. Jak widzimy, tablet pozwala nam na swobodne wykonywanie zadań nawet w podróży służbowej, bez konieczności zabierania laptopa. Nic więc dziwnego, że światowy trend wyposażania pracowników w tablety przywędrował do Polski. Ze względu na wygodę i liczne zalety, tablet sprawdzi się zarówno w mikroprzedsiębiorstwach, firmach z sektora MŚP, jak i dużych korporacjach.Poparcie konsumentów dla wielozadaniowości

O tym, że tablety tak szybko zdobyły uznanie przedsiębiorców zadecydowała akceptacja tych urządzeń przez użytkowników wykorzystujących te urządzenia do celów prywatnych. Sukces, który tablety odniosły na rynku konsumenckim, jest bardzo wyraźny – coraz więcej rodzin posiada w swoim użytku tablet. Wśród nich wyróżniają się tablety z Windows , które wyposażone są w identyczny system operacyjny, jak laptopy. Oznacza to, że korzystając z tabletu z systemem Windows  nie musimy rozstawać się z naszymi ulubionymi aplikacjami, które wspomagają pracę w biurze (np. Word czy Lync). Co więcej, dzięki portowi USB możemy podłączyć tablet biznesowy do drukarki i bez problemu wydrukować ważne zestawienie finansowe czy ofertę dla klienta. A jeśli będziemy chcieli przyspieszyć edycję wybranego pliku, z łatwością podłączymy klawiaturę lub myszkę.

Bezpieczeństwo danych

Mając jednak świadomość atutów urządzenia, jakim jest tablet dla firm, dobrze jest przed zakupem przeanalizować kwestię bezpieczeństwa. Wybierając tablet dla firmy, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak sposób, w jaki zabezpieczane są przed wirusami i trojanami dane przechowywane na tablecie. Przedsiębiorców powinna także zainteresować kwestia ochrony poczty czy dokumentów, na których pracują. Dlaczego jest to tak ważne? W komunikacji w firmie istoty jest łatwy i bezpieczny dostęp do dokumentów oraz bezawaryjne porozumiewanie się między współpracownikami czy partnerami biznesowymi.
O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz