Technologie

Top 5 komunikatorów – wady i zalety

komunikator
Napisany przez dawkawiedzy

Pierwszy komunikator internetowy powstał ponad 20 lat temu i był to przełom w dziedzinie komunikacji między ludźmi na całym świecie. Do dnia dzisiejszego powstało wiele programów i aplikacji umożliwiających kontaktowanie się między sobą. W świecie gdzie posiadanie smartfona z ciągłym dostępem do internetu to oczywistość wszelkiego rodzaju komunikatory przeżywają lata świetności. Jakie są obecnie najpopularniejsze komunikatory internetowe?

1. Messenger

Najpopularniejszym komunikatorem od dłuższego czasu jest Messenger. Największymi zaletami Messengera są prostota jego użytkowania, oraz to, że dzięki oknom czatu w postaci ‘dymków’ nie musimy zamykać pozostałych aplikacji, programów, żeby z niego korzystać. Messenger, pozwalający na niczym właściwie nieograniczony dostęp do innych użytkowników, daje niestety też duże możliwości jeśli chodzi o wysyłanie wirusów w postaci linków. Wystarczy chwila nieuwagi, kliknięcie w zły odnośnik i już mamy na swoim koncie, urządzeniu złośliwe oprogramowanie.

2.WhatsApp

Kolejnym komunikatorem utrzymującym się w czołówce jest WhatsApp, to darmowy komunikator, dający możliwość połączenia z numerem telefonu, co pozwala na komunikację również z użytkownikami, którzy z WhatsApp’a nie korzystają – posiada bardzo prosty interfejs, umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych i prowadzenie rozmów głosowych. Dużą wadą WhatsAppa’a jest to, że posługiwanie się nim nie jest uznawane za w pełni bezpieczne, aplikacja była wiele razy krytykowana za szerzenie dezinformacji.

3. Skype

Bardzo popularnym komunikatorem jest również ciągle Skype. Pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych, połączeń głosowych, ale również rozmów wideo z wieloma użytkownikami jednocześnie bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Jest prosty w obsłudze i bardzo często wykorzystywany w celu prowadzenia rozmów biznesowych czy nawet konferencji. Jego dużym minusem jest to, że wymaga zakładania oddzielnego konta oraz skrupulatnego wyszukiwania znajomych, z którymi chcemy nawiązać kontakt.

4. Viber

Kolejnym popularnym komunikatorem jest Viber. Umożliwia on wysyłanie plików, zdjęć, wiadomości, a także prowadzenie rozmów głosowych i wideo w jakości HD – właśnie na możliwości przeprowadzania rozmów w jak najwyższej jakości skupiają się twórcy komunikatora. Niestety, pomimo logowania się za pomocą numeru telefonu, rozmowy są darmowe tylko pomiędzy innymi osobami, które korzystają z Vibera, a liczba użytkowników nie jest bardzo imponująca na przykład w porównaniu z Messengerem.

5. TeamSpeak

Popularnym komunikatorem jest również TeamSpeak, służący do głosowej komunikacji dużej grupy użytkowników jaką są gracze MMO i gier kooperacyjnych, utrzymuje się na rynku już bardzo długo, więc na pewno jest komunikatorem bardzo funkcjonalnym – pozwala na swobodną komunikację werbalną pomiędzy graczami podczas trwania sesji gry. Można za jego pomocą wysyłać również wiadomości tekstowe, jednak ta możliwość jest raczej rzadko przez graczy używana. Niestety korzystanie z części dostępnych na komunikatorze opcji jest płatne.

 


 

Antybakteryjny żel do rąk AXG – 500ml

Cena – 36,99zł

Środek w postaci żelu doskonale rozprowadza się na dłoni, jest wydajny i skutecznie usuwa szerokie spektrum drobnoustrojów chorobotwórczych. Wykazuje działanie antybakteryjne i antywirusowe. Nie wymaga użycia wody, dzięki czemu możemy go użyć w każdych warunkach.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz