Zdrowie i uroda

Top 5 najbardziej znanych polskich projektantów

Napisany przez dawkawiedzy

Każdy z nas czasami chciałby mieć w swojej garderobie ubrania sygnowane nazwiskami światowej klasy projektantów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że i w Polsce nie brakuje uznanych twórców, u których często ubierają się międzynarodowe gwiazdy. Na jakich projektantów warto zwrócić uwagę?

1.Dawid Woliński

Dawid Woliński to projektant, który powoli wyrasta na gwiazdę mody światowego formatu. Jego kolekcje trafiają do rąk nie tylko polskich, ale i zagranicznych gwiazd. Kreacje Dawida można zobaczyć na czerwonych dywanach całego świata. Dawid jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Projektowania Ubioru i Kostiumu Filmowego oraz Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Wśród polskiej publiczności projektant zyskał rozpoznawalność poprzez program Top Model, w którym był jurorem. Dawid tworzy przede wszystkim kolekcje dla kobiet, aczkolwiek w swoim dorobku ma również ubrania męskie.

Marcin Paprocki i Dariusz Brzozowki

Działający w duecie panowie zaskoczyli już niejednokrotnie polski rynek modowy. Marcin i Dariusz mają na swoim koncie wiele prestiżowych i liczących się w świecie mody nagród. Jedną z nich jest tytuł Projektanta Roku, który uzyskali w roku 2004. Kreacje, które wychodzą ze studia Marcina i Dariusza cenią sobie przede wszystkim polskie gwiazdy. Można śmiało powiedzieć, że na lokalnym rynku mody są jednymi z najbardziej uznanych i rozchwytywanych projektantów. Podobnie jak Dawid Woliński, Marcin i Dariusz ukończyli łódzką ASP, a konkretnie Wydział Tkaniny i Ubioru. Kolekcje tych projektantów przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet. Od kilku już lat mają swoją własną markę, z której produkty można kupić online.

3. Bohoboco – Kamil Owczarek i Michał Gilbert Lach

Kamil i Michał to duet projektantów, który w bardzo krótkim czasie zawojował salony polskiej mody. W ciągu kilku lat zdołali stać się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych projektantów w naszym kraju. A zaczynali bardzo skromnie, bo prowadząc zakład zajmujący się poprawkami krawieckimi. Dzięki swoim doskonałym projektom i niepowtarzalnemu stylowi Kamil i Michał dzisiaj sami w sobie są niezwykle cenioną marką. Projektują przede wszystkim dla kobiet. Bohoboco cechuje minimalizm i elegancja. Oprócz ubrań projektują również buty i różnego rodzaju dodatki.

4.Gosia Baczyńska

Gosia – prawdziwa pionierka polskiego świata mody lat dziewięćdziesiątych. Ukończyła wrocławską ASP, choć wtedy jej polem działania wcale nie była moda, tylko szkło i ceramika. Po ukończeniu szkoły Gosia nabierała doświadczenia pod okiem najbardziej znanych londyńskich projektantów. W jej kreacjach zobaczyć można nie tylko gwiazdy, ale i największe osobistości świata polityki. Śmiało można powiedzieć, że Gosia Baczyńska to jedna z czołowych postaci polskiej mody ostatnich trzydziestu lat.

5. MISBHV – Natalia Maczek i Tomek Wirski

Natalia i Tomek to projektancki duet, którego kreacje są… do bólu współczesne. Chociaż – jak sami mówią – odnoszą się w nich do czasów swojego dzieciństwa. Z bardzo mało znanych projektantów szybko awansowali na gwiazdy. Również dzisiaj z impetem podbijają kolejne salony na całym świecie.22

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz