Jeśli jesteśmy użytkownikami Androida od lat, to najpewniej ten system nie ma przed nami żadnych tajemnic (chociaż pewności nigdy nie ma). Ale jeżeli dopiero od niedawna korzystacie z niego, to mamy dla Was kilka porad, jak odnaleźć się w tym gąszczu aplikacji i niuansów obsługi.

 

Triki ułatwiające surfowanie po Internecie:

Trik pierwszy: Korzystając ze przeglądarki internetowej na telefonie, znalazłeś interesujący Cię artykuł albo fragment artykułu? Jeśli chcesz podzielić się nim z innymi albo dodać do notatnika, to wystarczy, że przytrzymasz dłużej palec na ekranie na interesującym Cię fragmencie. Kiedy skopiujesz fragment, zachowany zostanie on w schowku – teraz spokojnie możesz go wkleić w inne miejsce, w wiadomość albo w notatnik. By wkleić fragment, podobnie, przytrzymaj palec w wybranym miejscu i kliknij opcję wklej.

Trik drugi: Możesz zamienić swój telefon w HotSpot WiFi, jeśli chcesz udostępniać połączenie internetowe na inne urządzenia. W tym celu wejdź w Ustawienia na swoim telefonie, znajdź Zarządzanie siecią i wybierz Udostępnianie Internetu.

 

Triki ułatwiające korzystanie z aplikacji:

Trik trzeci: Instaluj aplikacje przez swój komputer. Za pomocą konta w Google możesz instalować interesujące Cię aplikacje zdalnie. Wystarczy, że wejdziesz w sklep Google Play w swojej przeglądarce, wybierzesz pożądaną aplikację i zainstalujesz. System automatycznie zainstaluje tę aplikację na Twoim smartfonie.

Trik czwarty: Możesz odpowiadać na powiadomienia bezpośrednio z ich kart. Jeśli dostaniesz wiadomość, pojawi się ona od razu w osobnej karcie. Bez przerywania wykonywanej czynności możesz odpisać na wiadomość lub zareagować na powiadomienia np. z sieci społecznościowych.

 

 

Triki ułatwiające pisanie na klawiaturze:

Trik piąty: Każdy przycisk z literą alfabetu, po przytrzymaniu wyświetla dodatkowe znaki takie jak litery z polskiego alfabetu, znaki interpunkcyjne czy cyfry, potrzebne do poprawnego pisania wiadomości czy maili.

Trik szósty: Wybierz słowo, które zdecydujesz się poprawić i przytrzymaj je palcem na ekranie, po chwili wyświetli Ci się lista słów, które Twój wbudowany słownik uzna za odpowiednie do zastąpienia.

 

Aplikacje, które warte są zapamiętania:

Aplikacja pozwalająca prowadzić rozmowy wideo , korzystając z Internetu 3G, albo WiFI. Tango to darmowa aplikacja najlepiej sprawdzająca się w urządzeniach z przednimi kamerkami.  

Aplikacja umożliwiająca skanowanie dokumentów, która za pomocy aparatu w Twoim smartfonie zeskanuje i zdigitaizuje papierowy dokument.

Aplikacja jest dostępna w darmowej, jak i w płatnej wersji.

Android to jeden z prostszych systemów operacyjnych. Jest intuicyjny i szybko można poznać jego mechanizmy. Najlepszą nauką w tej dziedzinie jest praktyka, więc warto samemu doświadczać i próbować.

Powodzenia!

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz