Do niedawna telefony komórkowe były atrybutem dorosłych. Dziś nosi je przy sobie również wiele dzieci, które poza utrzymywaniem kontaktu z rodzicami, wykorzystują telefony do nauki i rozrywki. Które modele spełnią oczekiwania przedszkolaków, a które zadowolą uczniów i uczennice szkoły? Przedstawiamy najlepsze telefony dla dzieci!

 

Pierwszy telefon dziecka

 

Ikoną wśród telefonów dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat jest Fonek, dostępny w sklepach już od 180 zł. Lekkie i poręczne urządzenie wyposażono w cztery przyciski, które po naciśnięciu łączą malucha z zaprogramowanymi przez rodziców numerami. Co ciekawe, wszelkie połączenia spoza książki telefonicznej są automatycznie odrzucane, a kiedy dziecko przebywa dłuższy czas poza domem, rodzice mogą wykonać połączenie w trybie „podsłuchowym”, które polega na odsłuchaniu dźwięków z bezpośredniego otoczenia malucha.

W sytuacjach awaryjnych przydatny bywa środkowy przycisk SOS. Dziecinnie prosta obsługa to jednak nie wszystko – model wyposażono także w system antykradzieżowy i uchwyt na smycz, która minimalizuje ryzyko zgubienia telefonu podczas zabawy w przedszkolu. Rodzice dysponujący mniejszym budżetem mogą zdecydować się na zakup telefonu Teddyfone, dostępnego już około 90 zł. Podobnie jak poprzednik, model oferuje takie opcje jak dyskretny podsłuch, funkcja SOS czy monitoring dziecka.

 

Telefon dla małego ucznia

 

Wraz z wiekiem dziecka zmieniają się jego potrzeby. Kiedy prosty model z czterema przyciskami przestaje mu już wystarczać, warto zapoznać się z ofertą telefonów dla dzieci o większym zakresie funkcji. Jeżeli jednak nie chcemy decydować się na zaawansowanego technologicznie smartfona, możemy sprawić dziecku tradycyjny telefon, taki jak Nokia 106. Klasyczny model w niskiej cenie około 75 zł posiada standardowe wyposażenie, w tym kilka gier, zegar i radio.

Na uwagę zasługuje bateria, która w stanie uśpienia nie wymaga ładowania aż do 35 dni. Za niecałe 90 zł otrzymamy z kolei ciekawy telefon dla dziecka Manta Qwerty TEL220, który spodoba się wszystkim małym miłośnikom pisania wiadomości SMS. Dobrze leżący w dłoni model posiada dodatkowo złącze kart microSD, co pozwala przekształcić go w kieszonkowy odtwarzacz MP3. Ciekawostką jest także dedykowany przycisk Facebook, dający łatwy dostęp do tego portalu społecznościowego. Sklepowa cena telefonu wynosi ok. 100 zł.

 

Smartfon dla dziecka

 

Odpowiednio dobrany model smartfona będzie doskonałym źródłem rozrywki i nauki dla pociech chodzących już do gimnazjum lub liceum. W ofercie smartfonów dla dzieci na uwagę zasługuje zwłaszcza 4,5-calowy model myPhone FUN 4, dostępny w kilku ciekawych wariantach kolorystycznych. Za ok. 289 zł oferuje on dobrej jakości aparat i wytrzymałą baterię.

Telefon działa stabilnie i wydajnie w systemie Android 5.1. Świetnym, choć droższym, bo kosztującym ok. 649 zł smartfonem dla dzieci jest telefon Samsung Galaxy J5 z systemem Android 5.1. Największym atutem telefonu jest fantastyczny 5-calowy ekran o nasyconych barwach, który pozwala cieszyć się wysoką jakością obrazu podczas korzystania z internetu, grania czy oglądania filmów.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz