Zaskórniki to problem, który najczęściej kojarzy się z czasami nastoletnimi. Warto jednak wiedzieć, że pojawić mogą się one również w wieku dojrzałym. Najczęściej mają z nim do czynienia posiadaczki cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Zaskórniki dodatkowo obniżają jej atrakcyjny wygląd, a także ulegają nadkażeniom bakteryjnym, co prowadzi do powstawania trudnych w leczeniu zmian trądzikowych. Zauważając je, warto więc rozpocząć z nimi walkę. Jak to zrobić? Jakie są skuteczne sposoby na zaskórniki?

Jak się tworzą zaskórniki?

Zaskórniki na cerze to efekt zbyt dużej ilości sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe. Sebum w połączeniu z zanieczyszczeniami oraz martwymi komórkami naskórka blokuje ujścia porów skórnych. W ten sposób powstają zaskórniki otwarte lub zamknięte w postaci białych grudek na skórze.

Jak zapobiegać zaskórnikom?

Walka z zaskórnikami nie jest łatwym zadaniem. To, dlatego, zamiast leczyć, zapobiegać. Aby zminimalizować ryzyko ich występowania, warto odwiedzić tagomago.pl/collections/loreal-paris i zainwestować w kosmetyki oczyszczające marki Loreal. Proponuje ona oczyszczające peelingi do twarzy, maski detoksykujące, żele myjące do twarzy. Kosmetyki te trzeba stosować regularnie. Pozwolą one oczyścić cerę z zanieczyszczeń i usunąć z niej nadmiar sebum. Substancje aktywne zawarte w preparatach Loreal pozwalają też regulować pracę gruczołów łojowych, co pomaga usunąć już powstałe zaskórniki i zapobiega rozwojowi trądziku.

Jak usunąć zaskórniki ze skóry twarzy?

Bez względu na to, czy na cerze występują zaskórniki zamknięte, czy otwarte walka z nimi opiera się przede wszystkim na dogłębnym oczyszczeniu skóry. Poranki warto rozpocząć od dokładnego umycia twarzy żelem oczyszczającym, który pozbędzie się z niej zanieczyszczeń i łoju. Żel na zaskórniki nie powinien zawierać w swoim składzie alkoholu, mydła czy detergentów podrażniających, będą one bowiem pobudzać gruczoły łojowe do nadprodukcji sebum. Najlepiej sprawdzają się łagodne żele do mycia twarzy dedykowane cerze tłustej.

Po ich zastosowaniu przychodzi czas na tonik, również do cery tłustej. Zadaniem tego preparatu będzie przywrócenie skórze prawidłowego pH, zwężenie porów i przygotowanie do przejęcia składników aktywnych zawartych w kremie na dzień. Tonik na zaskórniki również nie powinien zawierać alkoholu i innych substancji wysuszających.

Ten sam schemat pielęgnacji należy powtórzyć również wieczorem. Ważne jest, aby 1-2 razy w tygodniu sięgać po dogłębnie oczyszczający peeling. Będzie on złuszczał martwy naskórek i usuwał go z powierzchni twarzy, a także pozwoli odblokować zatkane ujścia gruczołów łojowych.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz