Zdrowie i uroda

Zioła o właściwościach odchudzających

zioła odchudzające
Napisany przez dawkawiedzy

Stale zwiększa się ilość osób, które koniecznie muszą poddać się odchudzaniu. Siedzący tryb życia, jedzenie byle czego w biegu i wszechobecny stres powodują, że odchudzanie jest wskazane nie tylko ze względu na wygląd ale i zdrowie, a nawet życie danej osoby.
W takich sytuacjach dietetycy wracają uwagę na zwiększenie aktywności fizycznej i wprowadzenie odpowiedniej diety ale również na ekologiczne zioła, których działanie w znaczący sposób może poprawić proces odchudzania.

Jakie zioła odchudzające stosować?

Matka natura obdarzyła nas wieloma ziołami, które bardzo pozytywnie wpływają na procesy zachodzące w naszych ciałach. Poprawiają funkcjonowanie wielu układ, co w zauważalny sposób wpływa na procesy odchudzania.

Najlepsze zioła na odchudzanie to:

Krwawnik pospolity – jego działanie polega na poprawie procesów trawiennych. Dzięki niemu zwiększa się wydzielanie soków żołądkowych, co sprawia, że trawienie przebiega szybciej i skuteczniej.
Aby jednak nie zachwiać naturalnych procesów żołądkowych nie powinno się spożywać więcej niż dwie szklanki naparu dziennie

Skrzyp polny – zioło wykorzystywane głównie do poprawy kondycji włosów, znajduje również zastosowanie w leczeniu otyłości. Spowodowane jest to zawartą w skrzypie krzemionką, która poprawia przemianę materii

Żeń-szeń – jest doskonałą rośliną w poprawie procesów odchudzania. Oprócz niezaprzeczalnego działania pobudzającego układ immunologiczny, żeń-szeń obniża poziom cukru we krwi, zwiększa metabolizm, ogranicza wchłanianie tłuszczów, a także działa moczopędnie

Szałwia lekarska – regularne picie np. herbaty z szałwią powoduje, że organizm zostaje pobudzony do większej produkcji soku żołądkowego i żółci. W znaczący sposób poprawia to procesy trawienne i przyswajane pokarmów. Nie można jednak przesadzać z jej piciem, ponieważ spożywana regularnie ma tendencje do podnoszenia apetytu

Pokrzywa – duża część widocznej nadwagi to zgromadzona woda. Wydalenie jej jednak z organizmu jest niezwykle trudne. W tym celu powinno się stosować środki moczopędne, a najlepiej zioła. Takie właściwości ma właśnie pokrzywa, która w naturalny sposób pobudza układ moczowy i zwiększa wydzielanie się moczu. Dodatkowo dzięki temu zwiększa się ilość wydalanych przez organizm toksyn, co dodatkowo pozytywnie wpływa na proces odchudzania.

Jak zażywać zioła odchudzające?

Wiedząc jakie zioła posiadają właściwości odchudzające, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć je spożywać. Jak jednak to robić i gdzie je kupić?
Najlepsze efekty uzyskamy poprzez wytwarzanie naparów i odwarów z określonych ziół. W tym celu konieczne będzie zakupienie ususzonych, a najlepiej świeżych ziół. Dostępne są one w sklepach zielarskich i aptekach.
Dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na samodzielne wykonywane potrzebnych naparów, polecić można zażywanie gotowych suplementów diety, które w składzie posiadają interesujące nas zioła. Ten sposób jest jednak znacznie droższy i nie tak skuteczny. W efekcie możliwy jest scenariusz, że wydane zostaną dość spore pieniądze, a efekt będzie niewielki. Z tego powodu warto jest jednak wygospodarować nieco czasu i samodzielnie wykonywać wszystkie potrzebne napary.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz