Princess DianaKto z nas nie ma w pamięci tej pięknej, charyzmatycznej i pełnej empatii damy, ikony mody i królowej ludzkich serc? Mowa oczywiście o księżnej Dianie. W tym roku wypadają jej 60-te urodziny i z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć kilka istotnych faktów z jej życia.

  1. Małżeństwo Diany i Karola

Diana Frances Mountbatten-Windsor z domu Spencer – tak brzmi jej pełne imię i nazwisko. Swą popularność zyskała wówczas, gdy w mediach pojawiła się informacja, iż jest ona kandydatką na żonę księcia Walii Karola. Ślub Pary Książęcej odbył się 29 lipca 1981 roku i był jednym z najważniejszych wydarzeń medialnych nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Ślub ten pełen był magii, a sama Diana wyglądała na nim olśniewająco, co spowodowało, że do dziś jej suknia, jak i sam wizerunek ślubny, stanowi inspirację dla przyszłych Panien Młodych. Warto dodać, że ślub z księciem Karolem był istnym urzeczywistnieniem marzeń pięknej Diany, jednak dzień ten okazał się również początkiem jej rozczarowań…

  1. Podwójne życie Karola

Wraz z biegiem kolejnych miesięcy i lat księżna Diana zrozumiała, że nie jest jedyną kobieta w życiu swojego męża. Był on bowiem związany z Camillą, z którą, jak zapewniał, łączyły go wyłącznie przyjacielskie relacje. Diana jednak od początku małżeństwa czuła i wiedziała, że Camilla jest ważną częścią życia jej męża, a dowodem na to, iż łączy ich nie tylko przyjaźń, były między innymi ulubione spinki księcia Walii, które zawierały inicjały C&C, co oznaczało Charles&Camilla, a także zdjęcie kochanki, które w czasie podróży poślubnej Pary Książęcej wypadło z notatnika Księcia. Niestety, ani Karol, ani Camilla nie chcieli przerwać romansu, co ostatecznie doprowadziło do rozwodu.

Polecamy także: Princess Diana documentary – dokument o Dianie Spencer

  1. Tragiczna śmierć

Wydarzeniem, które wstrząsnęło całym światem, była śmierć księżnej Diany w wypadku samochodowym, która miała miejsce 31 sierpnia 1997 roku. W chwili wypadku księżna była przytomna i oddychała. Została jej udzielona pierwsza pomoc, jednak kilka godzin później, po interwencji w szpitalu, Diana zmarła na skutek poważnych obrażeń wewnętrznych. Warto dodać, iż księżna podróżowała samochodem ze swym przyjacielem ​​Dodi Al-Fayed, a kierowca, chcą pozbyć się wszechobecnych paparazzi, gnał ulicami do hotelu Ritz Paris, do którego finalnie nie dojechał. Za śmierć księżnej Diany obwinia się właśnie dziennikarzy, którzy nawet w chwili wypadku nie dali jej spokoju.

  1. Ikona mody

Księżna Diana uznawana jest za jedną z najważniejszych ikon mody, a na jej stylizacjach bazują nawet współcześni projektanci. Księżna uwielbiała ubierać kreacje z salonów Versace, Catherine Walker czy Jacquesa Azagury. Na co dzień jej styl cechowała sportowa elegancja, w której zawsze wyglądała olśniewająco, niezależnie od okazji. W jej oficjalnych, formalnych stylizacjach, zawsze dominowała prostota nierzadko urozmaicona bardziej wyrazistym akcentem w postaci biżuterii czy kapelusza.

  1. Misje pokojowe

Życiową misją księżnej Diany było niesienie pomocy potrzebującym. Wielokrotnie uczestniczyła ona w misjach Czerwonego Krzyża. Diana walczyła przeciwko stosowaniu min przeciwpiechotnych, a obecnie uważa się, że to właśnie ona przyczyniła się do podpisania traktatu w Ottawie, którego celem było zakazanie produkcji oraz eksportu tego rodzaju broni.

Księżna Diana bez wątpienia zasługuje na pamięć i szacunek, gdyż była osobą o ogromnym sercu i dużej wrażliwości na krzywdę innych.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz