zakupynaratyBrak wystarczającej ilości środków finansowych czasami uniemożliwia zakup produktów wybranych w sklepie internetowym. Operatorzy systemów transakcyjnych wprowadzili więc usługi, pozwalające na rozłożenie należności na dogodne raty. Warto wiedzieć, w jaki sposób działają dostępne moduły.

 

Płatności odroczone

Raty online stanowią udogodnienie oferowane w ramach usługi PayPo. Dzięki płatnościom odroczonym można zrealizować zakupy w przypadku braku wystarczającej ilości środków finansowych zgromadzonych na koncie bankowym. Na zwrot towaru lub uregulowanie należności każdy klient ma trzydzieści dni. W przypadku opcji ratalnej termin ten zostaje wydłużony do czterech miesięcy. Standardowy system spłaty nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Opcja ratalna dostosowywana jest do konkretnego zamówienia. Użytkownik na wskazany adres mailowy dostaje dokładne informacje na temat wartości i częstotliwości transferu środków finansowych. Klient może więc na spokojnie przeanalizować ofertę, by upewnić się, czy taka opcja jest dla niego dobrym rozwiązaniem.

Ekspresowa pożyczka

Raty online dostępne są w ramach PayPo oraz jako autonomiczny model, przynoszący korzyści konsumentom i e-handlowcom. Usługa może bowiem przybrać formę internetowej pożyczki wykorzystywanej w celu opłacenia zakupów. Użytkownik musi jedynie wypełnić odpowiedni wniosek, na podstawie którego operator podejmuje decyzję o transferze lub odmowie przyznania środków finansowych. Na decyzję czeka się piętnaście minut. Wysokość raty dostosowana jest do konkretnego klienta. Za usługę nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów. Do comiesięcznej należności doliczana jest kwota, stanowiąca równowartość 0,08 procent. Nie wymagana jest jednak opłata przygotowawcza. Raty online mają zalety dla kupujących oraz e-handlowców. Za ich pomocą można m.in. zbudować trwałe relacje z konsumentami.

W przypadku braku wystarczającej ilości pieniędzy na rachunku nie zawsze konieczna jest wizyta w oddziale bankowym. Można bowiem skorzystać z finansowego wsparcia operatora płatności online. Warto więc zapoznać się ze szczegółami oferty.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz