Technologie

Porównanie telefonów z Dual SIM

jaki telefon dual sim
Napisany przez dawkawiedzy

Telefon – w zasadzie smartfon – to nieodłączny element naszego życia, bez którego ciężko już wyobrazić sobie wiele jego aspektów. Z jego pomocą zamówimy jedzenie z dowozem, zarezerwujemy bilet do kina lub hotel czy szybko wyszukamy potrzebne nam w danym momencie informacje.

Telefon prywatny i służbowy w jednym

Część z nas zmuszona jest do noszenia z sobą dwóch telefonów – prywatnego i służbowego. Takie rozwiązanie nie zawsze jest wygodne, na szczęście branża wychodzi naprzeciw potrzebom takich Klientów, oferując rozwiązania wyposażone w funkcję Dual SIM. Najprościej rzecz ujmując, smartfon z Dual SIMem umożliwia włożenie do niego dwóch kart i obsłużenie dwóch numerów z poziomu jednego aparatu.

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli z tą funkcjonalnością. Różnią się wydajnością, szybkością działania, parametrami technicznymi, ogólnym designem a przede wszystkim – ceną. 

Jaki telefon Dual SIM wybrać?

Jednym z bardzo popularnych modeli jest np. Honor 9, z możliwością odczytu dwóch kart nano SIM. Sporą zaletą są 4GB RAMu, pozwalające płynnie i swobodnie korzystać z najnowszych wersji Androida. Dobrą propozycją dla użytkowników ceniących znane marki jest mocniejszy – i rzecz jasna droższy – Samsung Galaxy Note 8. Znajdziemy tutaj aż 6GB pamięci RAM, wydajny procesor Exynos 8895 i wyświetlacz AMOLED.

Swoją wersję smartfona na dwie karty SIM proponuje także Huaweii. Działający pod Androidem w wersji 7.0 Nougat z EMUI 5.1 model P10 Lite, oprócz Dual SIM, posiada także 3GB RAMu i możliwość coraz bardziej popularnej komunikacji NFC. Warto pamiętać, że rozwiązania tego typu oferują także producenci znani z nieco bardziej budżetowych rozwiązań – np. Xiaomi (Redmi 4A) a ostateczny wybór zależy głównie od tego, czego oczekujemy od smartfona. Jeżeli będziemy wykorzystywać go głównie do pracy, alternatywnie do komputera, zdecydujmy się na jak najmocniejszy model, np. Samsunga.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz