Sprzedaż samochodu nie musi być trudna, jeżeli zawczasu zadbamy o odpowiednie przygotowania. Zadbane i umyte auto z pewnością szybko przykuje uwagę nabywców, a także pomoże uzyskać wyższą cenę. Dlatego warto włożyć nieco wysiłku zanim zaczniemy poszukiwać chętnych do kupna samochodu.

Dokumentacja oraz książka serwisowa

Oczywiście, aby sfinalizować transakcję niezbędny będzie dowód rejestracyjny auta, ale nie bez znaczenia jest również jego historia napraw oraz serwisowania. Samochody różnią się od siebie nie tylko marką czy wyposażeniem, ale również stopniem eksploatacji i obecnością części zamiennych. Z tego powodu regularnie serwisowane auto będzie osiągało wyższe ceny, zwłaszcza w sytuacji, gdy właściciel będzie mógł przedstawić paragony lub dowody zakupu części wysokiej jakości. Zgromadzenie takich dokumentów zawczasu pozwoli na stworzenie silniejszej oferty oraz pokazanie potencjalnemu nabywcy wartości auta. Jeżeli zależy nam na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży samochodu, skup aut Pabianice oferuje wyjątkowo korzystne oferty niezależnie od stanu pojazdu.

Najpierw przegląd, potem oferta

Zanim skontaktujemy się ze skupem lub wystawimy auto na sprzedaż, warto zabrać je do serwisu na przegląd. Pomoże to wykryć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości oraz usterki. Dobrze jest pamiętać, iż rzetelna oferta sprzedaży to taka, która obejmuje nie tylko rzeczywiste zalety, ale także wady pojazdu. Zatajenie mankamentów – nawet nieświadome – może pociągnąć za sobą konsekwencje prawne, dlatego najlepiej jest zawczasu sprawdzić, czy coś dolega naszemu samochodowi. W przypadku sprzedaży samodzielnej zainteresowany kupiec zazwyczaj zabierze auto na jazdę próbną i do warsztatu w celu weryfikacji otrzymanych od sprzedającego informacji. Wszystkie wykryte usterki, które nie zostały uwzględnione w ofercie, będą prowadziły do obniżenia ceny lub zniechęcenia klienta, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsze odwiedzenie warsztatu. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, a także wskaże miejsca, które można usprawnić stosunkowo niewielkim kosztem.

Czyste auto to auto atrakcyjne

Wizyta na myjni to obowiązkowy punkt przygotować auta do sprzedaży. Lśniący, nawoskowany lakier to najlepsza wizytówka samochodu, podobnie jak wyczyszczone reflektory, felgi, opony oraz nadkola. Nie można zapomnieć też o odkurzeniu wnętrza, wyczyszczeniu tapicerki oraz posprzątaniu bagażnika. Chociaż czystość na ogół popłaca, to nie należy przesadzić z myciem silnika. Wyszorowana na połysk jednostka napędowa może nasunąć podejrzenia, że próbujemy ukryć przed nabywcą wyciek oleju lub podobne usterki. Jeżeli zależy nam na wymyciu silnika, po czyszczeniu warto odbyć kilka przejażdżek, aby nadać jednostce napędowej naturalny wygląd.

Zdjęcia kluczem do sukcesu

Po zakończeniu przygotowań pozostaje tylko zrobić zdjęcia, które z miejsca przykują wzrok. Warto przy tym pamiętać, że oprócz wyglądu samochodu należy zadbać również o odpowiednie tło. Wbrew pozorom otoczenie auta sugeruje więcej, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Zadbany podjazd podmiejskiego domu lub willi sugeruje, że samochód był użytkowany z taką samą dbałością, z jaką właściciele posesji dbają o swoją działkę. Oczywiście otoczenie auta nie musi należeć do sprzedającego samochód, a w przypadku braku dostępu do takiej lokacji, pusty parking sprawdzi się równie dobrze – to neutralne otoczenie kojarzone z motoryzacją, które jest często wybierane podczas sesji zdjęciowych.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz