Motoryzacja

Strój na motocykl – w co należy się zaopatrzyć, aby czuć się bezpiecznym?

strój na motocykl
Napisany przez dawkawiedzy

Efektowne kostiumy motocyklowe to element nierozerwalnie związany z całą subkulturą, jaka wytworzyła się wokół pasjonatów tych maszyn. Stereotypowy motocyklista na Harleyu swoim wyglądem budzi respekt i ma królować na ulicach, przejeżdżając swoją maszyną. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że taki, a nie inny wygląd motocyklistów w dużej mierze nie jest podyktowany jedynie modą, lecz kwestiami bezpieczeństwa. Szczególnie początkujący pasjonaci motorów powinni zwrócić uwagę na to, w co należy się wyposażyć przed wejściem na motocykl, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Przejrzyjmy zatem, co powinno być obowiązkowym ekwipunkiem dla każdej osoby jeżdżącej na motorze.

Odzież

Nie bez powodu utarł się wizerunek motocyklisty przyodzianego od stóp do głów w skóry. Skórzany strój motocyklowy nie tylko wygląda stylowo, ale też jest bezpieczny. Być może nie miałeś tego świadomości, ale nawet „zwykła” skórzana kurtka stworzona na użytek motocyklistów wyposażona jest w specjalne ocieplenia, czy wzmocnienia, które uchronią przed wiatrem podczas szybkiej jazdy, a także drobnymi urazami podczas upadków. Podobnie wygląda to w przypadku kombinezonów, a nawet prostych bluzek na motocykl. Istnieją też chociażby ubrania przeciwdeszczowe na motor. Pozornie proste wyposażenie jest więc tworzone z myślą o bezpieczeństwie i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Nie jest to tylko wymysł, mający na celu stworzyć odpowiedni wizerunek motocyklisty. Warto zatem zainwestować w profesjonalną odzież motocyklową.

Kask

O ile jesteśmy w stanie zrozumieć, że nie zawsze chcesz zakładać kask na rower, co i tak jest oczywiście niebezpieczne, to jazda motocyklem bez kasku jest już skrajną nieodpowiedzialnością. Na tym elemencie wyposażenia nie warto w żaden sposób oszczędzać. Warto wybrać najlepszy możliwy kask w naszym zasięgu finansowym, oczywiście nowy i nieużywany. Może to uratować Ci życie w nawet poważniejszych wypadkach, gdyż nowoczesne kaski motocyklowe cechują się bardzo wysokim stopniem wytrzymałości.

Rękawice, buty

To również wyposażenie niezbędne, lecz mogące wydawać się zwykłym wymysłem dla kogoś, kto nie miał wcześniej styczności z motocyklem. Opinia ta zostanie jednak szybko zweryfikowana po pierwszej jeździe w zwykłych adidasach i bez rękawic. Jazda wiąże się z długotrwałym utrzymywaniem tej samej pozycji dłoni oraz stóp, co jest groźne chociażby dla naszych stawów. Odpowiednie wyposażenie zabezpieczy Cię przed tym i pozwoli utrzymywać odpowiednie pozycje. Nie lekceważ tej kwestii, ponieważ bóle w dłoni lub stopie w wyniku kontuzji, której nabawisz się w ten sposób, mogą skutecznie zniechęcić Cię do jazdy motocyklem.

Wszystkie niezbędne akcesoria motocyklowe znajdziesz na stronie Jan-Mar. Sprawdź i zaopatrz się w sprzęt, który gwarantuje Ci bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz