Osiągniecie sukcesu podczas realizacji kampanii reklamowych wymaga testowania różnych rozwiązań. Testy A/B/X dadzą odpowiedź na pytanie, które realizacje są skuteczne oraz jakich błędów unikać. Czym tak naprawdę są testy A/B/X i jak wykorzystywać je w praktyce?

 

Co to są testy A/B/X?

Testy A/B/X umożliwiają ocenę, które wersje e-maili, powiadomień web push czy landing pages są najbardziej efektywne. Dzięki nim dowiemy się również jakie są zachowania aktualnych i potencjalnych klientów, jakie elementy najlepiej na nich oddziałują a także czy treść przyciąga uwagę odbiorcy lub jaki tytuł zachęci go do otwarcia e-maila. Testowanie różnych wersji komunikatów pozwala na wybór najskuteczniejszego i dalszą wysyłkę, do pozostałej części odbiorców z bazy. Dzięki testom A/B/X, a właściwie za sprawą szczegółowej analizy kreacji wiadomości e-mail, istnieje również możliwość określenia prawdopodobieństwa zatrzymania e-maila przez filtry antyspamowe. Wyjątkiem są powiadomienia push (https://push-ad.com/), które są odporne na Adblocki. Każdy niepożądany element w kreacji wiadomości, zostaje dokładnie opisany, co pozwala na korektę, by wiadomość dotarła do jak największej liczby odbiorców w bazie.

Dlaczego warto przeprowadzać testy A/B/X?

Stosowanie testów A/B/X pomaga zwiększyć konwersję w sklepie internetowym i pozyskać ruch na stronę. Dzięki testowaniu różnych kreacji wiadomości możliwy jest wybór wersji, która przełoży się na konkretne wyniki. Przeprowadzając testy A/B/X w każdej kampanii unikniemy powtarzających się błędów i zoptymalizujemy kolejne realizacje. Ponadto dają możliwość lepszego poznania aktualnych i potencjalnych klientów – wysyłając kilka wersji wiadomości dowiadujemy się, które elementy najbardziej zachęcają do podjęcia akcji i wpływają na ich aktywność. Zdarza się, że pewne kreacje wydają się skuteczne dla marketerów, jednak dzięki testom A/B/X możemy łatwo zweryfikować rzeczywistość i przeprojektować całą kampanię lub w razie potrzeby zmienić elementy na stronie internetowej, na którą trafiają użytkownicy.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz