Marketing i biznes

Złożenie zeznania podatkowe PIT 2019 – co należy wiedzieć

e pity
Napisany przez dawkawiedzy

Co roku każdy obywatel osiągający przychody jest zobowiązany do rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Niedopilnowanie tego obowiązku wiąże się z karnymi sankcjami finansowymi, które mogą dotkliwie obciążyć nasz budżet. O ile posiadając jedną deklarację oraz uproszczoną formę rozliczeń, bez różnego rodzaju ulg czy odliczeń, które należy w rozliczeniu uwględnić,  zeznanie wypełnia się dość prosto, o tyle w przypadku kilku deklaracji zadanie to może okazać się nie lada wyzwaniem. Pomocny w takiej sytuacji okazuje się program e-pity, dzięki któremu możemy wypełniać e-deklaracje za pomocą intuicyjnego kreatora.

 

Zeznanie PIT 2019 – nowe regulacje z powodu epidemii

W roku 2020 wyjątkowo nastąpiła zmiana ostatecznego terminu składania deklaracji PIT 2019, który ustawowo obowiązuje do 30 kwietnia. W tym roku, z powodu ogólnoświatowej epidemii koronawirusa, rząd w ramach tarczy antykryzysowej zdecydował się przesunąć o miesiąc termin składania deklaracji, w związku z czym ostatecznie muszą one zostać złożone do dnia 31 maja 2020, aby nie narazić się na sankcje karne. Dla wielu osób jest to spore udogodnienie, gdyż mają więcej czasu na to, aby samodzielnie wypełnić deklarację, jeśli obecnie nie mają możliwości lub nie chcą korzystać z usług księgowych. 

 

Jak samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe PIT 2019 

Ci, którzy do tej pory z trwogą myśleli o samodzielnym wypełnianiu deklaracji PIT, mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki darmowemu programowi każdy może w prosty i szybki sposób wypełnić swój PIT i następnie wysłać go drogą elektroniczną do właściwego Urzędu Skarbowego. Wystarczy przygotować swój PIT, który otrzymaliśmy od pracodawcy, a kreator krok po kroku poprowadzi nas przez kolejne pozycje w dokumencie. Jeśli rozliczamy ulgi lub odliczamy od dochodu jakieś kwoty, należy również przygotować stosowne liczby lub dokumenty powierdzające uprawnienie do odpisu. Co ważne, program pozwala wyliczyć podatki na podstawie nawet kilku deklaracji PIT. Jeśli więc oprócz umowy o pracę osiągamy dochody z umów cywilno-prawnych, najmu lub dzierżawy czy innych źródeł, możemy wszystko wygodnie rozliczyć z programem. 

 

Złóż zeznanie PIT przez internet

E-deklaracje PIT z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością i coraz więcej osób krzysta z tej wygodnej formy składania zeznania bez konieczności fizycznego odwiedzania Urzędu Skarbowego. Tym bardziej teraz, gdy nie dość, że istnieją liczne obostrzenia związane z przemieszczaniem się i przebywaniem poza domem, to jeszcze wielu z nas zwyczajnie nie chce narażać się na niebezpieczeństwo zakażenia i jeśli tylko mamy taką możliwość, załatwiamy wszelkie urzędowe sprawy drogą elektroniczną. Złożenie deklaracji PIT 2019  przez internet pozwala wyeliminować konieczność wychodzenia z domu, czekania w kolejce do okienka i wreszcie ryzykowania zdrowia. 

Warto wiedzieć, że korzystając z programu oferowanego przez serwis e-pity.pl można również przekazywać nasze e-deklaracje na serwery Ministerstwa Finansów bez konieczności wysyłania ich pocztą tradycyjną. Jest to nie tylko szybka i wygodna forma składania zeznania, ale również gwarancja szybszego zwrotu należnego podatku w ciągu 45 dni, a nie, jak w przypadku deklaracji składanych fizycznie w urzędzie, w ciągu nawet 3 miesięcy.

Nie pozostaje nic innego, jak usiąść wygodnie przed komputerem, pobrać i uruchomić program, a następnie wypełnić deklarację i wysłać ją do Urzędu Skarbowego. Całość nie zajmie nam nawet jednej godziny.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz