Motoryzacja

Jak obniżyć kwotę ubezpieczenia samochodowego?

Napisany przez dawkawiedzy

Każdy z nas szuka najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia samochodowego w ramach którego otrzyma jak najwięcej, płacąc jak najmniej. To naturalne zachowanie, które świadczy o naszej ekonomicznej dojrzałości. Warto poznać kilka rad, które pozwolą nam maksymalnie obniżyć kwotę ubezpieczenia.

 

Porównaj oferty różnych firm

Stawki ubezpieczeń samochodowych, tak samo jak kryteria ich udzielania różnią się w zależności od towarzystwa. Jedne firmy promują zaufanych kierowców z nieposzkalowaną opinią, inni wspierają młodych ludzi, dzięki czemu są oni w stanie pozwolić sobie na pierwszy samochód. Przed wyborem polisy warto zapoznać się z ofertą różnych towarzystw, aby mieć pewność, że wybieramy najlepszą ofertę.

 

Dbaj o swoją finansową reputację

Firmy ubezpieczeniowe jak wszystkie inne finansowe instytucje na bieżąco sprawdzają bazy danych zadłużonych klientów, takie jak KRD. Im większa nasza wiarygodność finansowa, tzn. zapłacone kredyty, brak długów, tym chętniej towarzystwo zawrze z nami umowę n korzystnych warunkach.


Kup bezpieczny samochód

Typ samochodu jest jednym z najważniejszych czynników determinujących wysokość ubezpieczenia. Im szybszy, bardziej sportowy posiadany przez nas bolid tym większe ryzyko wypadku, a co za tym idzie tym wyższa składka ubezpieczeniowa. Ważny jest również rozmiar silnika naszego pojazdu: im większy, tym chudszy stanie się nasz portfel. Niektóre towarzystwa uzależniają wysokość składki nawet od koloru: właściciele czerwonych samochodów są według nich grupą ryzyka, tak więc zobowiązani są płacić wyższe składki.

Bądź na bieżąco z promocjami

Często towarzystwa ubezpieczeniowe oferują czasowe promocje, które mają za zadanie zachęcić klientów do skorzystania właśnie z ich usług. Analizując na bieżąco oferty różnych firm można odnaleźć ofertę skierowaną prosto dla nas. Ważnym jest w tym przypadku, aby nie zostawiać zakupu nowej polisy na ostatnią chwilę: umowę można podpisać wcześniej, a obowiązywać zacznie dopiero po zakończeniu trwania poprzedniej.


O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz