Zdrowie i uroda

Zabiegi w Spa, które warto wykonać w sezonie jesienno-zimowym

zabiegi spa
Napisany przez dawkawiedzy

Późna jesień i zima to czas, kiedy najbardziej brakuje nam słońca. Jeśli tęsknimy za piękną pogodą, a nie możemy sobie pozwolić na wyjazd do egzotycznego kurortu, warto odwiedzić najbliższy salon SPA. Zabiegi odmładzające, regenerujące lub relaksacyjne przywrócą naszemu ciału energię i wprawią w dobry nastrój.

Masaże i zabiegi relaksacyjne

Stres, obciążenie pracą i szybkie tempo życia wpływają bardzo negatywnie na nasze zdrowie. Właśnie dlatego należy zadbać o odpowiednią profilaktykę. Zdrowe jedzenie, sport, a przede wszystkim odpoczynek to najlepsza recepta na długowieczność. W miejskich, kameralnych salonach urody znajdziemy intensywne zabiegi Spa w formie aromatycznych lub egzotycznych rytuałów. Możemy poddać nasze ciało działaniu ziół, miodu, czekolady, tradycyjnych olejów eterycznych lub alg. Dzięki regularnym wizytom w Spa możemy się pozbyć uciążliwych bólów pleców, karku, głowy, które często są konsekwencją długotrwałego obciążenia lub nadmiernego napięcia mięśni.

W okresie zimowym najlepiej sprawdzą się tradycyjne, orientalne rytuały. W wielu salonach Spa wykonują je specjaliści pochodzący z ojczyzny danej techniki lub osoby szkolące się bezpośrednio od mistrzów tradycyjnych sposobów masażu. Szczególnie popularne zabiegi Spa to: oczyszczający hammam wykonywany w łaźni tureckiej; masaż tajski łączący elementy refleksologii i jogi; intensywny, przesycony zapachem olejów eterycznych masaż balijski; shiatsu – wykonywany kciukami masaż dla aktywnych, lubiących sport; delikatny, energetyczny i pełen wdzięku masaż lomi lomi, wywodzący się z Hawajów. W chwilach dużego zmęczenia i spadku energii warto skusić się na masaż, aby na kilka godzin odciąć się całkowicie od codziennej rutyny i zanurzyć w spokojnym otoczeniu najbliższego salonu Spa.

Koszt zabiegów Spa

Rytuały orientalne są zwykle tańsze, jeśli kupujemy je w pakietach. Cena masażu będzie również zależała od partii ciała poddawanej zabiegom. Dodatkowo zapłacimy za masaż „na 4 ręce”, który wykonują dwie osoby. Na koszt zabiegów Spa wpływa także lokalizacja gabinetu.

Ile to kosztuje?

  • Hammam w łaźni tureckiej: 110 – 250 zł
  • Masaż tajski: 100 – 280 zł
  • Masaż balijski: 130 – 260 zł
  • Shiatsu: 75 – 250zł
  • Lomi lomi: 150 – 280zł

Pielęgnacja ciała

Aby skóra była gładka i sprężysta, musimy ją systematycznie pielęgnować. Zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych pozwalają osiągnąć widoczne i długotrwałe efekty już po pierwszej wizycie. Z reguły zaleca się, aby przeprowadzić serię 5-10 zabiegów w odstępie kilku dni. Profesjonalna kosmetyczka przeprowadzi dokładną analizę stanu naszej skóry, a następnie wskaże odpowiedni rodzaj pielęgnacji. Część zabiegów, np. głębokie złuszczanie, można wykonywać jedynie w określonym czasie, aby nie uszkodzić głębokich warstw naskórka.

Zimą, kiedy skóra jest w najmniejszym stopniu wystawiona na działanie słońca, warto wykonać mikrodermabrazję i zabiegi z użyciem mocnych kwasów (glikolowego, mlekowego, ferulowego, salicylowego) oraz medyczne peelingi chemiczne (yellow peel). Zabiegi te mają na celu zmobilizować skórę do głębokiej regeneracji, poprzez usunięcie warstwy rogowej naskórka. Polecane są szczególnie osobom, które posiadają cerę z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, nieestetycznie rozszerzonymi porami, wszelkimi nierównościami skóry i drobnymi zmarszczkami. Po serii zabiegów głębokiego złuszczania w wielu przypadkach pozbywamy się nieładnych przebarwień, spłycamy zmarszczki i wszelkie wgłębienia na skórze, znacznie poprawiamy wygląd skóry z rozstępami po ciąży lub gwałtownym chudnięciu. Zabiegi są również naszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. W wielu profesjonalnych ośrodkach Spa możemy poddać się serii takich zabiegów, koniecznie pod okiem doświadczonej kadry kosmetycznej.

Ile to kosztuje?

Zabieg na twarz: 110 – 190 zł

Zabieg z użyciem mocnych kwasów: 100 – 290zł (cena zależy także od rodzaju i stężenia kwasu)

Medyczne peelingi chemiczne: 300 – 500 zł (cena zależy także od głębokości złuszczania).

Konsultacja dietetyczna i zabiegi modelujące sylwetkę

Grudzień i początek stycznia to również czas wielkich wydarzeń i spotkań towarzyskich (sylwester, karnawał, liczne gale i imprezy służbowe podsumowujące miniony rok). Większości z nas zależy, aby prezentować się wówczas świeżo i efektownie.

W przypadku niedużej nadwagi szybkie efekty może przynieść konsultacja dietetyczna, drobna zmiana nawyków żywieniowych oraz odpowiednio dobrane zabiegi na ciało. Współczesne metody kosmetyczne, oparte na użyciu specjalistycznego sprzętu, dają również efekty w przypadku większych problemów z nadwagą. Skóra poddana silnej stymulacji, ze znacznie zmniejszonymi objawami cellulitu, płytszymi rozstępami, bez oznak nadmiernego gromadzenia się wody, znacznie lepiej wygląda i lepiej prezentuje się, szczególnie na zdjęciach.

Jedną z najnowocześniejszych metod modelowania sylwetki jest liposukcja ultradźwiękowa, także w połączeniu z masażem podciśnieniowym. Czynnikiem aktywnym są tu fale radiowe oraz ultradźwięki, które doprowadzają do rozgrzania, a następnie rozbicia komórek tłuszczowych oraz zwiększenia napięcia skóry. Następnie niechciane produkty końcowe rozpadu tłuszczów są odprowadzane do układu limfatycznego i usuwane z organizmu poprzez masaż podciśnieniowy. Warto podkreślić, że jest to zabieg bezbolesny i nieinwazyjny, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych wykonywanych w podobnym celu. Podobne skutki na poziomie molekularnym, uzyskujemy poprzez zastosowanie takich metod jak elektrostymulacja, endermologia, jak również zabiegów z wykorzystaniem różnego rodzaju masek, często podgrzewanych w kapsułach Spa, w tym króla tego typu zabiegów: „Guamu”.

Ile to kosztuje?

    • Liposukcja ultradźwiękowa: 90 – 140 zł
    • Elektrostymulacja: 45 – 100zł
    • Endermologia: 80 – 160zł
    • „Guam”: 80 – 100 zł

Koszt jest zależy od partii ciała poddawanej kuracji oraz od ilości wykupionych zabiegów.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz